O mně

Jmenuji se Lea Kolkopová a pocházím z malé vesnice za Brnem, která mě dodnes velmi inspiruje a jejíž les je mi blízký a čerpám z něj energii. Žiji a tvořím v Brně. Moje nadšení pro umění rozvíjel PhDr. Jiří Homola již během mého dospívání. Velmi mě inspiroval jako člověk, stejně tak i jeho volný tah štětcem.

Okolo 20ti jsem na malování zanevřela, nerozuměla jsem jak by se malbou mohla živit, vystudovala jsem Italskou lingvistiku, obor, který mě velmi bavil a baví. Cestovala jsem, poznávala svět, učila se jazyky vždy jsem dělala práci, která mě bavila.

V roce 2016 jsem se rozhodla jít na volnou nohu, cítila jsem velkou potřebu sebevyjádření, dělat si věci po svém. Zcela mě pohltila abstraktní tvorba, která ve mě vyvolala touhu tvořit kurzy, kde lidi budou moci být sami sebou, projevovat se.

Je rok 2021, pandemie nám ukázala své, já učila online a malovala portréty. Nyní však pociťuju čím dál víc, že pomáhat lidem v jejich autentické cestě je mé poslání a v současnosti hledám prostory kde zakotvit, pořádat kurzy, tvořit, být.

Nově vykopávám také kurz „Probouzení kreativity“, tak mrkni o čem to je!

Tisknu také své motivy na trička a tašky, nejvíce frčí portréty, mrkni na e-shop

Maluju s dětmi – dávám jim mraky svobody, s dospělými a se seniory, zejména s lidmi trpícími Alzeimerem. Když učím, pociťuju velký smysl života.

Jako první vznikl kurz Svobodného malování. Cílem kurzu je přinést lidem radost do života, vrátit je do dětských let, kdy byl člověk uvolněný a hrál si. K malování není potřeba talent, ani roky strávené ve škole. Mým přáním je, aby lidé na kurzech relaxovali, vypustili starosti všedního dne a byli sami sebou.