O mně

Jmenuji se Lea Kolkopová a pocházím z malé vesnice za Brnem, která mě dodnes velmi inspiruje a jejíž les je mi blízký a čerpám z něj energii. Žiji a tvořím v Brně. Moje nadšení pro umění rozvíjel PhDr. Jiří Homola již během mého dospívání. Velmi mě inspiroval jako člověk, stejně tak i jeho volný tah štětcem.

Okolo 20ti jsem na malování zanevřela, nerozuměla jsem jak by se malbou mohla živit, vystudovala jsem Italskou lingvistiku, obor, který mě velmi bavil a baví. Ve 30ti jsem se rozhodla jít na volnou nohu, že budu opět malovat a zároveň učit, jak italštinu, tak výtvarku. Nastal ovšem zvrat a to v podobě zcela nové tvorby. Začala jsem malovat abstraktně! A teď je mi 35 a vracím se k impresionismu, portrétům. Těším se co přijde časem.

Maluju s dětmi – dávám jim mraky svobody, s dospělými a se seniory, zejména s lidmi trpícími Alzeimerem. Když učím, pociťuju velký smysl života.

Jako první vznikl kurz Svobodného malování. Cílem kurzu je přinést lidem radost do života, vrátit je do dětských let, kdy byl člověk uvolněný a hrál si. K malování není potřeba talent, ani roky strávené ve škole. Mým přáním je, aby lidé na kurzech relaxovali, vypustili starosti všedního dne a byli sami sebou.